Střední odborná škola průmyslová Edvarda Beneše a Střední odborné učiliště Břeclav
Ve dnech 8.3. do 15.3.2008 se 43 žáků a 3 učitelé zúčastnili exkurze do Anglie. Na uskutečnění exkurze bylo vypsáno výběrové řízení, ve kterém zvítězila CK Travel Club ČSAD Tišnov. Absolvovali jsme tento program:

Sobota 8.3.2008 - sraz na parkovišti za Domem kultury vedle průmyslovky v 8,30, naložení zavazadel, do 9,00 odjezd. Přejezd Praha-Plzeň-Německo-Belgie-Francie. Non stop.
Neděle 9.3.2008 - Pokračování do Coquelles a v 5,00 přeprava Euro-tunelem do Folkestone, příjezd do Londýnské části Geenwich. Řidiči měli povinnou 9 hodinovou přestávku. Prohlédli jsme si Royal Observatory s nultým poledníkem, Maritime Museum, Queens House, clipper Cutty Sark. Lodí jsme se přesunuli do části City. Prohlédli jsme si Tower Bridge, St.Catharine´s Docks. V 17 hod. jsme odjeli do Rochestru - místa rozdělení do rodin, v rodinách večeře.
Pondělí 10.3.2008 - po snídani v 8 hod. nás rodiny dovezly na místo srazu a pokračovali jsme prohlídkou Londýna- Tower, St.Paul´s Cathedral, Tate Modern, Globe-replika původního divadla W.Shakespeara, znovu rozvoz do hostitelských rodin, večeře.

Úterý 11.3. - snídaně v rodinách, pokračování prohlídky Londýna-Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, New Scotland Yard, Buckingham Palace, St. James Park, a výměna stráží, Whitehall a Downing Street 10-sídlo premiéra, Trafalgar Square s National Gallery. Přesun do rodin a večeře.

Středa 12.3. - snídaně v rodinách, prohlídka Londýna- Madam Tussaud´s-muzeum voskových figurin, Hyde Park, Oxford Street, Science Museum, Natural History Museum, Harrod´s, večeře v rodinách

Čtvrtek 13.3. - snídaně v rodinách, celodenní výlet do Windsoru a Oxfordu, večeře v rodinách.

Pátek 14.3. - Leicester Square, Fleet Street, China Town, Soho, British Museum, osobní volno na nákupy, 17,45 odjezd do Doveru, 20,00 přeprava trajektem do Calais a non stop cesta domů.

Sobota 15.3. - příjezd do Břeclavi v 19 hod.

V dotaznících na závěr exkurze hodnotili účastníci náplň i průběh exkurze velmi kladně. Video z exkurze zde.


partneři
TENTO PROJEKT JE FINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY
"ESF napomáhá rozvoji zaměstnanosti podporou zaměstnatelnosti, podnikatelského ducha, rovných příležitostí a investicemi do lidských zdrojů."


"Práce v EU - proč ne?", © 2007 M.P.