Střední odborná škola průmyslová Edvarda Beneše a Střední odborné učiliště Břeclav
breclavsko

Do Břeclavi tečou peníze z Evropských fondů

Před několika měsíci jsme vás informovali o vzniku projektu financovaného z Evropských sociálních fondů, který se bude realizovat na Střední odborné škole průmyslové Edvarda Beneše v Břeclavi, kterému jsme dali pracovní název "Za prací do Evropy - proč ne?".

Cílem projektu je prohloubit jazykové dovednoosti našich studentů, naučit je orientovat se v zákonech, vyhláškách a předpisech, vytvořit curiculum vitae a prezentovat se při přijímacích pohovorech tak, aby byli připraveni ke vstupu práce nejen v České republice, ale i v zemích EU.

Celá příprava bude realizována ve 4 modulech, kterými studenti projdou. Specifická náplň jednotlivých stupňů je provázaná s praxí, ke které se chceme obracet především.

Nyní jsou již podepsány smlouvy, získali jsme s velkým úsilím i rodilé mluvčí, kteří splňují ta kriteria, která na ně projekt klade - pedagogické vzdělání, komunikativnost, kreativitu a oba - učitel z Velké Británie i učitelka z Rakouska jsou i odborníci na práci s PC, která tvoří značnou část jejich pracovní náplně.

V lednu se tedy našim studentům otevřou nové obzory - specializované učebny zařízené výpočetní technikou, k dispozici budou mít i konzultační centrum vybavené odbornými knihami, časopisy, volným přístupem na internet, a základními technickými pomůckami, které umožní rychlé zpracování hledaných údajů a samozřejmě možnost konzultací s rodilými mluvčími. Postupně bychom chtěli činnost vzdělávacího centra nabídnout i dalším studentům a také břeclavské veřejnosti. Doufáme, že svým entusiasmem nakazíme i všechny okolo nás a že projekt, jehož "červenou nití" je snaha zvýšit kvalitu výuky a připravenost studentů se zdaří.


partneři
TENTO PROJEKT JE FINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY
"ESF napomáhá rozvoji zaměstnanosti podporou zaměstnatelnosti, podnikatelského ducha, rovných příležitostí a investicemi do lidských zdrojů."


"Práce v EU - proč ne?", © 2007 M.P.